1 دقیقه خواندن
22 Sep
22Sep

‏مرگ نادر مختاری، از معترضان آبان‌ماه در بازداشتگاه کهریزک. 


به گزارش وب‌سایت کلمه نادر مختاری از معترضان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ در کرج، روز شنبه ۲۹ شهریور در بازداشتگاه کهریزک درگذشت.


گفته بودند بازداشتگاه کهریزک تعطیل شده است، ولی مشخص شد که همچنان دایر است و قربانی می‌گیرد.


چندین هزار انسان دلاور در جریان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت شده‌اند و هنوز بسیاری از آن‌ها در بازداشتگاه‌های رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی تحت شکنجه هستند.


به گزارش کلمه، نادر مختاری ۳۵ ساله و از معترضان آبان ۱۳۹۸ در شهر کرج بوده‌است که پس از اعتراضات آبان به مدت یک ماه مفقود شده بود، خانواده او پس از یک ماه وی را در حالی که در کما بوده است در بیمارستان شهدای شهر ری شناسایی و پیدا می‌کنند.


این زندانی سیاسی و از معترضان آبان به‌علت ضربات باتوم در اعتراضات و وخامت اوضاع جسمی چند ماه در کما بوده است. وی بلافاصله قبل از نوروز ۱۳۹۹ و پس از به هوش آمدن و برخلاف نظر پزشکان متخصص و خانواده توسط ماموران امنیتی به بازداشتگاه کهریزک (سروش ۱۱۱۱ کنونی) منتقل شده و در بهداری این زندان، با وضعیتی وخیم بستری و زندانی می‌شود.


بر اساس گزارش دریافتی کلمه، ماموران امنیتی باوجود وخامت حال این زندانی اصرار بر نگهداری وی در بازداشتگاه کهریزک (سروش ۱۱۱ کنونی) کرده‌اند که این امر منجر به وخیم‌تر شدن حال وی شده و در نهایت روز شنبه ۲۹ شهریور وی درگذشته است.


این منبع آگاه عنوان کرد که تاکنون جنازه وی به خانواده تحویل داده نشده‌است و همچنین خانواده این زندانی سیاسی و معترض جان‌باخته بشدت تحت فشاره بود و تهدید شده‌اند.