1 دقیقه خواندن
19 Sep
19Sep

مرگ مشکوک پرستار بیمارستان فجر مریوان
یکی از کارمندان خوشنام بیمارستان فجر مریوان شب گذشته به طرز فجیعی به قتل رسیده و خانواده وی مدعی هستند که نیروهای امنیتی پیش‌تر این شخص را تهدید کرده‌اند.
ساعت ۲۳ شامگاه جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ (۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱)، جسد سیروان نسلی ۳۶ ساله، از پرستاران خوشنام بیمارستان فجر مریوان در داخل اتاق کارش پیدا شده است. به گفته منابع مطلع، وی ساعت ۱۵ همان روز توسط شخص یا اشخاص ناشناسی که گویا از در پشتی وارد ساختمان بیمارستان شده‌اند به قتل رسیده است. به گفته یکی از نزدیکان خانواده نسلی، وی چندی پیش به چند نفر از اعضای خانواده و دوستان نزدیک خود گفته است: “توسط نیروهای اداره اطلاعات به مرگ تهدید شده‌ام و اگر اتفاقی برایم رخ بدهد کار ماموران اطلاعاتی است و شاید برای انحراف افکار عمومی آن را خودکشی یا مرگ طبیعی اعلام کنند”. یکی از پرسنل پزشکی که بیمارستان فجر در این خصوص به گفت: “ پس از کشف جسد چند نفر از پرسنل بیمارستان که وابسته به نهادهای امنیتی هستند فوراً شایعه‌‌ انداختند که وی خودکشی کرده و شماری هم گفته‌اند که در اثر برق گرفتگی و یا ایست قلبی جانش را از دست داده است”. یکی از همکاران سیروان نسلی که توانسته‌است جسد را مشاهده کند، گفته است که “وی از ناحیه پیشانی، سر، گردن، فک و دست‌هایش دچار شکستگی شده است و دو تا چشمش کاملاً فرو رفته‌اند”. با این حال در برگه پزشک قانونی دلیل مرگ سیروان نسلی ایست قلبی تشخیص داده شده است و خانواده نسلی و همکاران وی نیز در بیمارستان فجر توسط نهادهای امنیتی به شدت تهدید شده‌اند که نباید در اینباره با هیچ رسانه‌ای حرف بزنند.
گفتنی است که سیروان نسلی پیشتر به دلیل درگیری با رئیس حراست مرکز بهداشت مریوان به مدت ۲ سال از کار اخراج و سرانجام با صدور رای بی گناهی توسط دیوان عدالت اداری از پنج ماە پیش توانستە بود بە محل خدمت خود در بیمارستان بازگردد.
سیروان نسلی دارای مدرک لیسانس پرستاری بوده و قبل از اخراج مسئول بخش ICU بیمارستان و پس از بازگشت دوباره مدتی در این بخش فعالیت داشت و سپس به بخش تجهیزات پزشکی بیمارستان منتقل شده است.
به گفته یکی از نزدیکان خانواده نسلی، نیروهای لباس شخصی اجازه نداده‌اند که در حین شستن جسد هیچ کسی وارد و یا عکس بگیرد و حتی راننده آمبولانسی که جسد را منتقل کرده است از کارمندان بیمارستان نبوده و یکی از نیروهای اداره اطلاعات بوده است.
جسد سیروان نسلی امروز شنبه در قبرستان بهشت مصطفی مریوان و با حضور گسترده نیروهای لباس شخصی به خاک سپرده است.