1 دقیقه خواندن
07 Nov
07Nov

علی محمدی‌مقدم به سلول انفرادی منتقل شدیک زندانی سیاسی کُرد در زندان مرکزی ارومیه از روز چهارشنبه اعتصاب غذای نامحدود زده بود، به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد.روز شنبه ۱۷ آنان ۹۹ (۷ نوامبر ۲۰۲۰)، علی محمدی‌مقدم، زندانی سیاسی اهل کرمانشاه هم‌زمان با چهارمین روز اعتصاب غذای خود از سوی مسئولین زندان مرکزی ارمیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.
این زندانی سیاسی که دوران ۱۸ ساله محکومیت خود را در زندان مرکزی ارومیه سپری می‌کند، از روز چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹ (۴ نوامبر ۲۰۲۰)، اعتصاب غذای نامحدود خود را تا بستری شدن در بیمارستان و یا اعزام به مرخصی استعلاجی در این زندان آغاز کرد.
علی محمدی‌مقدم به دلیل نگهداری در شرایط محیطی سخت طی ۱۵ ماه در سلول انفرادی دچار اسکیزوفرنی شده و کمیسیون تخصصی روانپزشکی پزشکی قانونی ارومیه نیز آن را تایید و مهرماه امسال نیز شعبه ۲ دادگاه نظامی تهران با ارسال نامه‌ای خواستار انتقال وی به بیمارستان روانپزشکی رازی شده است، اما مسئولین زندان ارومیه تاکنون از اعزام وی به بیمارستان خودداری کرده‌اند.
این زندانی سیاسی که فوق لیسانس علوم سیاسی و از پرسنل ارتش ایران در تهران بود، دی‌ماه سال ۱۳۸۷ (ژانویه ۲۰۰۹) توسط نیروهای وزارت اطلاعات در تهران بازداشت پس از ۱۵ ماه نگهداری در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه‌های امنیتی ۳۷ ارتش و ۲۰۹ وزارت اطلاعات به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.
علی محمدی‌مقدم مهر ماه ۱۳۸۹ (اکتبر ۲۰۱۰) از سوی شعبه دوم دادسرای نظامی تهران به اتهام محاربه از طریق جاسوسی برای دولت‌های آمریکا و انگلیس به ۱۸ سال حبس و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد و و این حکم از سوی شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور عیناً تایید و اواخر همان سال (اوایل ۲۰۱۱) به زندان مرکزی ارومیه منتقل گردید.
این زندانی سیاسی پیشتر چند بار بە مرخصی اعزام شده اما از سال گذشته از داشتن حق مرخصی و در اختیار داشتن داروهایش محروم شده است.