1 دقیقه خواندن
05 Sep
05Sep

دو نفر از بازداشت‌ شدگان اخیر نقده توسط نیروهای اطلاعات سپاه به رگبار بسته شدەاند
در جریان بازداشت پنج شهروند کُرد در نقده هه‌نگاو مطلع شده است که نیروهای اطلاعات سپاه به سوی دو نفر از آنها تیراندازی کرده و هر دو را مجروح کرده‌اند که وضعیت جسمانی یکی از آنها وخیم گزارش شده است.
در جریان بازداشت پنج شهروند کُرد در نقده نیروهای اطلاعات سپاه اتومبیل “اسعد رامین” را به رگبار بسته و علاوه بر زخمی شدن وی داوود رحیمی ۳۵ ساله و برادر همسر آقای رامین با چندین گلوله هدف قرار گرفته شده و وضعیت جسمانیش وخیم گزارش شده است.خانواده داوود رحیمی زخمی شدن داوود را تایید کرده‌اند. همچنین شادی رحیمی همسر اسعد رحیمی روز شنبه ۱۳ شهریور (۴ سپتامبر) به اطلاعات سپاه نقده احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.
یکی از نزدیکان خانواده رحیمی در اینباره گفت: نیروهای امنیتی خانواده رحیمی را مطلع کرده‌اند که داوود در بخش ICU بستری است و با این وجود محل نگه‌دای یا درمان احتمالی وی را به خانواده اعلام نکرده‌اند.یک منبع مطلع در اینباره گفت: “ غروب روز چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ (۱ سپامبر ۲۰۲۱)، نیروهای اطلاعات سپاه با یک سمند پلاک شخصی، دو دستگاه تویتا هایلوکس و یک دستگاه آمبولانس در نزدیکی روستای قارنا اتومبیل سایپا متعلق به اسعد رامین را به رگبار بسته‌اند.
این منبع که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود گفت: “ داوود رحیمی مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفته و اسعد رامین نیز از ناحیه ران مجروح شده است”.
گفتنیست که همان روز رامین رامین فرزند اسعد و سردار رامین برادرزاده اسعد نیز بازداشت شده‌اند و سرنوشت آنها نامعلوم است. خالد رامین برادر اسعد نیز جداگانه بازداشت و همان روز آزاد شده است.