1 دقیقه خواندن
10 Sep
10Sep

دومین روز متوالی توپباران ارتفاعات مرزی اقلیم کُردستان
برای دومین روز متوالی توپخانه‌های سپاه پاسداران که در شهرهای اشنویه و پیرانشهر مستقر هستند، اقدام به توپباران سنگین ارتفاعات مرزی اقلیم کُردستان نمودند و هم‌زمان شهرهای مرزی کُردستان با حضور پرشمار نیروهای نظامی-زمینی همراه بوده و خطوط تلفن و اینترنت دچار اختلال شده‌اند.
از ساعت ۱۱ قبل‌ظهر روز جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ (۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱)، توپخانه‌های سپاه پاسداران اقدام به توپباران ارتفاعات مرزی اقلیم كُردستان از جمله کوهستان هلگورد و بربزین کرده‌اند و این توپباران به مدت ۳۰ دقیقه ادامه داشته است.
ستاد فرماندهی نیروهای پیشمرگه کُردستان که ارگان نظامی حزب دمکرات كُردستان ایران می‌باشد نیز با انتشار بیانیه‌ای توپباران امروز را تایید کرده است.
روز گذشته سپاه پاسداران علاوه‌ بر توپباران ارتفاعات هلگُرد، آلانه، بربزین و سقز از طریق ۶ فروند پهپاد اقدام به بمباران این مناطق نمود که بنابر تحقیقات شماری از این پهپادها انتحاری بود. در نتیجه این حملات به احزاب کُردستانی اپوزسیون حکومت ایران تاکنون هیچ گونه تلفات انسانی اعلام نشده است.
هم‌زمان با حملات سپاه پاسداران به مقر احزاب کُردستانی در مرزهای اقلیم كُردستان، فضای شهرهای مرزی از جمله پاوه، مریوان، بانه، پیرانشهر، اشنویه، سقز و سردشت به شدت امنیتی-نظامی شده و خطوط تلفن و اینترنت نیز در این شهرها مختل شده است.
سپاه پاسداران شمار زیادی از نیروهای زمینی خود را در نوار مرزی اشنویه و پیرانشهر مستقر نموده که با توجه به تحرکات لجستیکی و تهدیدات مقامات بلند پایه امنیتی و نظامی ایران، احتمال ورود به خاک اقلیم کُردستان نیز وجود دارد.