1 دقیقه خواندن
23 Sep
23Sep

حمله افراد مسلح ناشناس به خانه یک زن فعال حقوق زنان در سردشت

منزل پدری یکی از فعالین حوزه حقوق زنان در سردشت پس از افشای نام شماری از اعضای یگ گروه تجاوز به زنان و دختران در این شهر توسط فعالین مدنی و اکانت اینستاگرامی فمینسیم کُردی، توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفت.
ساعت ۲ بامداد روز پنج‌شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ (۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱)، افراد ناشناس با استفاده از نارنجک منزل پدری ناسکه افخمی، از فعالین حوزه حقوق زنان را در محله جانبازان سردشت مورد حمله قرار داده‌اند.
به گفت یک منبع مطلع، این حمله که بی‌سابقه بوده است، خسارات مادی زیادی را به منزل آقای حسن افخمی وارد آورده و منجر به ایجاد رعب و وحشت نزد پدر و مادر سالخورده ناسکه افخمی شده است.
یکی از نزدیکان خانواده افخمی در اینباره گفت: “امروز فردی ناشناس با خواهر ناسکه تماس گرفته و از وی خواسته‌ است تا ناسکه را تحت فشار بگذارند و هویت افرادی را که اطلاعات مرتبط به باند مذکور را برای آنها ارسال کرده‌اند، در اختیار آنها قرار بدهد”.
طی هفته گذشته شماری از فعالین مدنی سردشت به همراه چند صفحه اینستاگرامی فعال در حوزه حقوق زنان با انتشار مطالبی از یک باند چند نفره تجاوز به زنان و دختران در شهرستان سردشت پرده برداشتند که واکنش‌های زیادی را در پی داشت.
ناسکه افخمی ٣٩ ساله است و در حوزه حقوق زنان و جامعه رنگین کمانی فعالیت دارد، سال‌هاست که در کشور سوئیس اقامت دارد.