1 دقیقه خواندن
27 Mar
27Mar

جلوگیری از حضور آرش نصری زندانی سیاسی کُرد در مراسم ختم دخترشمسئولین زندان رجایی شهر کرج از حضور یک زندانی سیاسی کُرد در مراسم ختم دخترش که به تازگی فوت کرده است، ممانعت به عمل آوردند.
طی روزهای گذشته و در پی درگذشت دختر ۱۵ ساله آرش نصری زندانی سیاسی کُرد که در زندان رجایی شهر کرج محبوس است، مسئولین زندان از جمله امین وزیری معاون دادستان و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی مانع از اعزام این زندانی سیاسی جهت شرکت در مراسم ختم دخترش شده است.
به گفته یک منبع مطلع، امین وزیری دلیل مخالفت با اعطای مرخصی به آرش نصری را “نا امنی جامعه و امنیتی بودن اتهام” وی عنوان کرده است که این نیز منجر به اعتراض همگانی زندانیان محبوس در بند ۴ زندان رجایی شهر شده است.
آرش نصری شهروند ۳۶ سالە اهل سنندج و ساکن ورامین، روز جمع ٢٩ آذر ١٣٩٨ (۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و پس از اتمام دوران بازجویی بە زندان رجایی شهر کرج منتقل و از آن زمان در این زندان محبوس می باشد.
این زندانی سیاسی روز شنبه ٢٥ مرداد ۱۳۹۹ (۱۵ آگوست ۲۰۲۰) توسط شعبە ٢٨ دادگاه انقلاب تهران بە ریاست قاضی مقیس مجموعاً بە تحمل ١٧ سال حبس محکوم شدە است. نشست دادگاه وی روز ٣٠ تیر ماه برگزار و این حکم در تاریخ ١٥ مردادماه رسما بە وی ابلاغ شد.
بر طبق حکم صادرە، آرش نصری بە اتهام ”عضویت در سازمان خبات کُردستان ایران“ بە تحمل ٦ سال، بە اتهام حمل و نگهداری اسلحە بە تحمل ٦ سال، بە اتهام ورود و خروج غیرقانونی از کشور بە تحمل ١٨ ماه و بە اتهام خرید و فروش اسلحە بە سە سال و نیم حبس محکوم شدە است.
بر طبق مادە ١٣٤ قانون مجازات اسلامی، حکم اشد یعنی حکم ٦ سال حبس این زندانی سیاسی قابل اجرا می باشد.
گفتنیست که این زندانی سیاسی پیشتر بە مدت ٣ سال در اقلیم کردستان اقامت داشتە و مدتی نیز عضو سازمان خبات کردستان ایران بودە است.