1 دقیقه خواندن
25 Feb
25Feb

جزئیات تازه‌ای از قتل دو برادر توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر
روز گذشته نیروهای امنیتی در پیرانشر اتومبیل یک شهروند کُرد را به رگبار بسته و دو برادر را به قتل رساندند و از تحویل اجساد نیز خودداری می‌کنند.
ساعت ۲ ظهر روز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ (۲۴ فوریه ۲۰۲۱)، نیروهای امنیتی شامل نیروهای وزارت اطلاعات و نیروهای قرارگاه حمزه سپاه پاسداران در ارومیه در جاده روستای شین‌آباد به زیدان اتومبیلی از نوع وانت‌پیکان را به رگبار بسته و دو سرنشین آن را به نام‌های عبدالله نادری و عثمان نادری که برادر همدیگر بودند به قتل رساندند.
به گفته یکی از شاهدان عینی، نیروهای امنیتی که با سه خودرو هایلوکس از ارومیه آمده بودند، قبل از آنکه وانت‌پیکان متوقف شود آن را به رگبار بسته و دو سرنشین آن دردم جانشان را از دست داده‌اند.
نیروهای امنیتی اجساد عثمان و عبدالله را با خود برده و علی‌رغم پیگیری خانواده تاکنون اجساد را تحویل نداده‌اند. شب گذشته نیز ده‌ها تن از اعضای خانواه نادری مقابل اداره اطلاعات پیرانشهر دست به تجمع زده‌ بودند که پدر و مادر و چند نفر دیگر از اقوام این دو براد برای ساعاتی بازداشت شدند.
وزارت اطلاعات ایران روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای از خنثی شدن یک عملیات “تروریستی” در پیرانشهر و کشته‌شدن دو نفر خبر داده بود. تروریست خواندن این دو نفر توسط نهادهای امنیتی در حالی است که آنها از شهروندان مدنی و ساکن پیرانشهر بوده‌اند.