1 دقیقه خواندن
10 Sep
10Sep

تداوم بازداشت میکائیل منبری پس از سه ماه از بازداشت
با گذشت سه ماه از بازداشت یک فعال کُرد اهل روستای نیر از توابع سنندج وی کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر محبوس است.
با گذشت سه ماه از بازداشت میکائیل منبری، فعال اهل روستای نیر از توابع بخش ژاورود شرقی سنندج، وی کماکان در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج نگهداری می‌شود.
به گفته یک منبع نزدیک به خانواده منبری، میکائیل منبری طی سه ماه گذشت از داشتن حق ملاقات با خانواده و همچنین حق دسترسی به وکیل محروم بوده است. نگهداری غیرقانونی میکائیل منبری در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات در حالی است که وی از نارحتی کلیه رنج می‌برد و علی‌رغم قول مساعد مسئولین امنیتی مبنی بر انتقال وی به مراکز درمانی، اما تاکنون وی جهت مداوا به مراکز درمانی منتقل نشده است.
میکائیل منبری ساعت ۳:۳۰ بامداد روز سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ (۱۵ ژوئیه ۲۰۲۱) توسط نیروهای ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج و در منزل شخصی خود بازداشت شد. حدوداً ۳۰ نفر از نیروهای امنیتی بدون حکم قضایی و با زور وارد منزل این میکائیل منبری شده و ضمن ایجاد رعب و وحشت و فحاشی به خانواده‌اش، اقدام به بازداشت وی کرده‌اند.
میکائیل منبری اهل روستای نیر و ساکن شهر سنندج می‌باشد. نیروهای امنیتی در حین بازداشت اقدام به ضبط گوشی و دیگر وسایل شخصی ایشان کردەاند.