1 دقیقه خواندن
20 Apr
20Apr


به آتش کشیدن کمپ ویال در یونان توسط پناهجویان به دنبال مرگ یک زن پناهجو


کمپ ویال، یکی از بزگترین کمپ‌های پناهجویان در جزیره خیوس یونان دستخوش تنش و درگیری‌هایی است که از روز ۱۸ آوریل شروع شده است. همزمان آتش سوزی نیز در این کمپ روی داد.


نیروهای پلیس یونان روز یکشنبه ۱۹ آوریل سه نفر را به جرم درگیری با یکدیگر دستگیر کردند. در این درگیری‌ها و آتش‌سوزی، دست‌کم دو خودرو، یک سالن غذاخوری و چندین چادر پناهجویان در حریق آتش سوختند.


درگیری‌ها و تنش پس از آن بالا گرفت که یک زن ۴۷ ساله عراقی پس از آن که چند روز تب کرد، جان باخت. حالا پناهجویان نگرانند ویروس کرونا در این کمپ شیوع پیدا کند. گفته می‌شود، در بیمارستان تست کرونای این زن منفی اعلام شد اما او بعد از بازگشت به کمپ جان خود را از دست داد.


این زن عراقی روز ۱۶ آوریل به دلیل بروز تب به بیمارستان منتقل شد اما پس از گذشت دو روز با اعلام اینکه تست کرونای او منفی بوده است، به کمپ بازگشت.


کمپ ویال، به دلیل پاندمی یا همه‌گیری جهانی ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه قرار دارد. در این اردوگاه پناهجویی، حدود ۵ هزار نفر زندگی می‌کنند، این در حالیست که این مکان برای حداکثر یک هزار نفر ساخته و تجهیز شده است.


با شیوع جهانی بیماری کووید-۱۹، نگرانی‌ها در خصوص احتمال گسترش ویروس کرونا در میان کمپ‌های پناهجویی در سراسر جهان بالا گرفته است.