1 دقیقه خواندن
12 Aug
12Aug

بازداشت عظیمه ناصری یکی از فعالین زن اهل بوکان توسط نهادهای امنیتی

یکی از فعالین زن اهل بوکان که دو هفته پیش توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده از حق دسترسی به داروهایش محروم مانده و وضعیت جسمانی وی وخیم گزارش شده است.
عظیمه ناصری ، فعال اهل بوکان که دو هفته پیش توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به یکی از بازداشتگاهای این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شده است، از حق دسترسی به داروهایش محروم شده است.
به گفته یک منبع مطلع و نزدیک به خانواده خانم ناصری، ایشان به دلیل فشار ناشی از بازداشت قبلی دچار بیماری عصبی شده و تحت درمان و نظارت پزشک متخصص بوده که دوباره بازداشت شده است.
این منبع در ادامه اعلام کرد که رگ‌های عصبی عظیمه ناصری از ناحیه هر دو دست دچار مشکل شده و پزشک متخصص به ایشان گفتن است که پس از مصرف دو دوره درمان اگر بهبود نیابد باید مورد عمل جراحی قرار بگیرد.
با این حال طی دو هفته گذشته خانم ناصری علی‌رغم مطلع کردن مسئولین مربوطه از حق دسترسی به داروهایش محروم بوده و در این مدت تنها مسکن به وی طزریق شده و سلامتیش در خطر جدی قرار دارد.
همچنین وی در مدت بازداشت قبلی دچار عفونت چشم شده و از داروها و قطره‌ مخصوصی که توسط پزشک برای وی تجویز شده بود، محروم مانده است.
گفتنیست که عظیمه ناصری روز سه‌شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ (۲۷ جولای ۲۰۲۱) توسط نیروهای اطلاعات سپاه در بوکان بازداشت و به ارومیه منتقل شده است.