1 دقیقه خواندن
12 Nov
12Nov

احضار و بازداشت گسترده شهروندان اهل روستای زردویی پاوە پس از درگیری با نیروهای انتظامیپس از درگیری هفته گذشته میان نیروهای انتظامی که در صدد توقیف و ضبط احشام کاسبکاران کُرد بودند با ساکنین روستای زردویی از توابع بخش باینگان شهرستان پاوه، دست‌کم ده شهروند به اطلاعات سپاه احضار و شماری از آنها بازداشت شده‌اند.
روز سه‌شنبه ۲۰ آبان ۹۹ (۱۰ نوامبر ۲۰۲۰)، دست‌کم ۱۰ شهروند اهل روستای زردویی از توابع بخش باینگان پاوه به اطلاعات سپاه پاوه احضار و پنج نفر از آنها به‌ نام‌های بلال بابایی (دهیار)، بهنام ویسی، یاسر حیدری، احمد بیابانی و سمکو حیدری بازداشت شده‌اند.
سمکو حیدری غروب همان روز با وثیقه آزاد و چهار شهروند دیگر نیز به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.
یکی از شهروندان روستای زردویی که به دلالیل امنیتی نخواست نامش فاش شود در اینباره به خبرنگار هه‌نگاو اعلام کرد که، پنج شهروند دیگر به نام‌های قادر عزیزی، هلاله عزیزی، دنیا عزیزی، کوفیه حیدری و زهرا حیدری احضار شده و با وثیقه موقتاً تا روز شنبه ۲۴ آبان‌ماه آزاد شده‌اند.این ۱۰ شهروند پس از درگیری روز پنج‌شنبه هفته گذشته ۱۵ آبان (٥ نوامبر) نیروهای انتظامی با مردم روستای زردویی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.
روز پنج‌شنبه هفته گذشته نیروی انتظامی برای توقیف و ضبط احشام کاسبکاران کُرد به روستای زردویی رفته بودند که با واکنش مردم و حمایت مردم از کاسبکاران موفق به ضبط احشام نشدند.